Трета победа за БУБА Баскетбол в Европейската младежка лига

от Вяра Илиева
14:07, 05.11.2022
Чете се за: 01:27 мин.
БУБА Баскетбол европейска младежка баскетболна лига

Трета поредна победа записаха баскетболистите на БУБА Баскетбол в Европейската младежка лига за 16-годишни момчета.

Отборът на Янко Янчев надигра категорично Дрийм Академи от Испания с 101:52. В първия мач от програмата днес Казерта също записа убедителна победа над английския Шефилд с 81:36. Домакините натрупаха комфортна преднина до почивката с 43 точки. След това БУБА продължи доминацията си на терена и затвори третата част при резултат 84:42, а след това не срещна проблеми да запише третия си пореден успех в надпреварата.

БУБА приключва участието си в турнира в зала "Триадица" с мач срещу Казерта днес от 19.00 ч.

Другите два български отбора в група С на турнира в София - Балкан и ЦСКА също играят днес. Ботевградчани ще спорят с Партизан, Скопие от 13.00 ч. ЦСКА има два мача съответно срещу турския Суадие от 13.00 ч. и срещу Шефилд от 21.00 ч.