Турските Вакъфбанк и Екзаджъбашъ ще спорят за титлата на световното клубно първенство по волейбол за жени

турските вакъфбанк екзаджъбашъ спорят титлата световното клубно първенство волейбол жени
Снимка: БТА
17:04, 16.12.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Турският Вакъфбанк Истанбул се класира за финала на световното клубно първенство по волейбол за жени в Ханчжоу, Китай, след като в полуфиналите надигра категорично с 3:0 (25:16, 25:23, 25:23) гейма домакина Тянцзин.

Носителките на трофея от волейболната Шампионска лига при дамите през последните два сезона имаха сериозно превъзходство на блокада и в атака, приключвайки срещата за малко повече от час игра.

Най-резултатна за победителките стана Габриела Гамараеш със 17 точки, а Джордън Томпсън добави още 14 точки. За Тянцзин Ицзу Ван приключи двубоя с 13 пункта.

По този начин в спора за трофея в утрешния ден ще има турски отбора, като Вакъфбанк Истанбул ще играе срещу Екзаджъбашъ в повторение на финала от Шампионската лига преди няколко месеца.

За Вакъфбанк това ще бъде общо седмо участие във финал на световното клубно първенство, откъдето до този момент отборът има четири титли, докато другият гранд от Истанбул - Екзаджъбашъ - може да се похвали с два трофея и още един загубен финал. В исторически план това са и двата най-успешни състава в надпреварата.