Успех за Томова и загуба за Шиникова на старта на квалификациите на US Open

Виктория Томова
Снимка: БГНЕС
08:41, 24.08.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Виктория Томова започна с победа в квалификациите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис - US Open.

Първата ракета на България се наложи над световната №209 Алиона Болщова - 6:1 6:2 само за 69 минути. Във втория кръг на пресявките Вики ще играе с победителката от мача между №233 Катерина Завацка и №167 Жоан Цугер.

Томова дръпна с 4:0 в първия сет и го спечели с 6:1. Във втората част Вики допусна пробив за 1:2, но спечели следващите пет гейма за 6:2.

Изабелла Шиникова от своя страна загуби с 5:7, 2:6 от №119 в световната ранглиста Кристина Букша от Испания.

Шиникова поведе на два пъти с пробив в първия сет. При 5:4 българката сервира за спечелване на сета, но загуби следващите три гейма.

Във втората част Изабелла изостана с 0:3, а при 2:5 допусна още един пробив и загуби мача.