Валенсия се върна на победния път с домакински успех над Кадис

Първа победа за "прилепите" след четири шампионатни мача без успех

08:42, 24.10.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Майорка - Валенсия
Снимка: Facebook: Valencia C.F

Валенсия победи Кадис с 2:0 в мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Играчите на Серхио не успяха да се противопоставят на своя опонент, след като играха над 70 минути с човек по-малко.

"Прилепите" наложиха домакински натиск на стадион "Местая" във Валенсия и откриха резултата след само 187 секунди игра. Селим Амала изведе Хосе Гая в наказателното поле. Испанецът копна топката над Conan Ледесма за 1:0.

В 22-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена след директен червен картон на Роберт Наваро, който настъпи противников футболист.

Възпитаниците на Рубен Бараха се възползваха от численото си предимство и удвоиха преднината си. Уго Дуро бе точен с глава от непосредствена близост.

След почивката Роман Яремчук можеше да направи победата на домакините класическа, но попадението му с глава бе отменено заради засада.

Валенсия заема 8-ата позиция в класирането с актив от 14 точки. Кадис заема 16-ото място в подреждането с 9 точки.

Манчестър Юнайтед ще търси първа победа в Шампионска лига срещу Копенхаген
Полина Златарска: Ученици, които излизат от дуалното обучение, са много по-подготвени за пазара на труда