Във френски дуел Гаел Монфис отстрани Адриан Манарино и е на полуфинал в Стокхолм

Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
08:23, 21.10.2023
Чете се за: 01:45 мин.

Французинът Гаел Монфис се класира за полуфиналите на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Стокхолм (Швеция) от сериите АТП 250 с награден фонд 673 630 евро.

Шампионът от 2011 година Монфис елиминира втория поставен Адриан Манарино след 7:5, 7:6(3) за час и 47 минути игра. Това ще бъде първи полуфинал на ниво АТП за френския тенисист от 21 месеца насам.

Негов съперник на полуфинала ще бъде победителят от двубоя между сърбина Ласло Джере и Томаш Махач от Чехия.

Руснакът Павел Котов също влезе в топ 4 след като на четвъртфиналите надделя над третия поставен нидерландец Талон Грийкспор със 7:6(4), 6:2 за час и 35 минути.

След оспорван първи сет, в който отрази три сетбола и победи с тайбрек, 24-годишният Котов завърши мача с четири последователни гейма за крайното 6:2 във втората част.

Съперник на руснака в спор за класиране на финала ще бъде сърбинът Миомир Кецманович, който продължи напред след 6:0, 3:2 срещу Елиас Имер и отказване на представителя на Швеция заради проблеми с гърба.

Разговори ЕС - САЩ: Напрежението в Близкия изток и Украйна сред акцентите