Везенков постави бившия си тим Олимпиакос сред отборите, които ще са в Топ 4 на Евролигата

александър везенков пропусне следващия мач сакраменто заради проблеми глезена
18:11, 02.04.2024
Чете се за: 01:15 мин.

Най-полезният играч за изминалия сезон в Евролигата Александър Везенков направи своите прогнози за това кои четири отбора ще се класират за Финалната четворка в турнира през този сезон.

Везенков, който в момента носи екипа на Сакраменто в НБА, бе избран за най-полезен играч в Евролигата през миналия сезон, когато бе част от гръцкия Олимпиакос.

Българският национал продължава да следи случващото се в най-престижния европейски клубен турнир по баскетбол и посочи бившия си тим Олимпиакос, другия гръцки гранд Панатинайкос, испанския Реал Мадрид и турския Фенербахче за фаворити за класиране във Финалната четворка в германския град Берлин през настоящата 2024-а.

28-годишният Везенков записа средно 5.6 точки и 2.4 борби за 36 мача до момента в дебютния си сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

С отбора на Олимпиакос българинът участва в две поредни години (2022 и 2023) във финалите на Евролигата.

Чете се за: 03:02 мин.
БНТ представя ансамбъла по художествена гимнастика в поредицата "Спортните таланти на България"
20:45, 21.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Лидерът в генералното класиране Тадей Погачар записа пета етапна победа в обиколката на Италия
20:10, 21.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Двама българи продължават на репешажите на еврошампионата по борба до 23 години в Баку
19:28, 21.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Световната купа по спортна гимнастика във Варна на живо по БНТ 2
19:25, 21.05.2024
Етър взе точка и от Ботев Враца и завърза интригата в битката за оставане в елита
19:03, 21.05.2024 (обновена)
Чете се за: 03:00 мин.
Невероятната житейска и спортна история на големия атлет Джеси Оуенс (ВИДЕО)
19:00, 21.05.2024
Чете се за: 05:17 мин.
България загуби от олимпийския шампион Франция на старта на Лигата на нациите по волейбол
18:57, 21.05.2024 (обновена)
Чете се за: 02:47 мин.
Българските гимнастички с добра подиум тренировка преди европейското първенство в Будапеща
18:48, 21.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Тервел Пулев по казуса със спортната зала: Събарянето на половината сграда е абсолютно незаконно
18:16, 21.05.2024 (обновена)
Чете се за: 02:07 мин.
Принудително влизане в незаконните постройки, свързани с Румен Гайтански (ОБЗОР)
Георги Дерменджиев: Надявам се на пълен стадион и добър мач