Водачът в схемата на тенис турнира в Далас Франсис Тиафо се класира за четвъртфиналите

Дебютантът в Далас Бен Шелтън също е на четвъртфинал.

водачът схемата тенис турнира далас франсис тиафо класира четвъртфиналите
Снимка: БТА
12:04, 09.02.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Поставеният под номер 1 в схемата Франсис Тиафо (САЩ) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Далас (САЩ) с награден фонд 756 020 долара.

Тиафо победи сънародника си Алекс Микелсен с 6:4, 6:3 за 78 минути.

"Беше невероятно. Беше много забавно. Oбичам този град, наслаждавам се на всичко тук", каза Тиафо след успеха.

На четвъртфиналите негов съперник ще бъде друг американец Маркос Хирон, срещу когото има три успеха в четири срещи.

Седмият поставен Джордан Томпсън (Австралия) преодоля "щастливия-губещ" от квалификациите Денис Кудла (САЩ) с 6:1, 6:1 и на четвъртфиналите ще излезе срещу третия поставен Бен Шелтън (САЩ).

Германският левичар Доминик Кьопфер също се класира напред след успех с 6:3, 7:6(5) над австралиеца Ринки Хиджиката. В спор за място на полуфиналите той ще играе срещу номер 2 Томи Пол (САЩ).

Още Спорт

София-Балкан спечели втория турнир в Държавното първенство по баскетбол на колички
17:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Християна Гутева ще бъде първата жена, която да ръководи мач в Първа лига
16:08, 19.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Нейтън Флеър и Малина Иванова станаха шампиони на Маратона на приятелството в Плевен
15:58, 19.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Каляри осигури оцеляването си в Серия А след успех над Сасуоло
15:48, 19.05.2024
Отборът на регион София победи Бургас в последния мач от "Турнира на талантите" на БФС
Чете се за: 01:02 мин.
Божидар Саръбоюков завърши на второ място в скока на дължина на турнир по лека атлетика в Инсбрук
14:54, 19.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
България завърши на 10-о място в отборната надпревара на Световната купа по фехтовка в Пловдив
14:34, 19.05.2024
Чете се за: 01:22 мин.
"Истории от Олимпийските игри" брой 28
13:30, 19.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Юлияна Янева пред БНТ: Не исках да участвам в категория до 76 кг, най-важната ми битка бе психологическата (ВИДЕО)
13:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Министър Георги Глушков, Карлос Насар, Лъчезар Балтанов и Юлияна Янева в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 19.05.2024
Николай Дренчев: Не съм взел пари, винаги съм работил за каузата "Възраждане"
Вътев към земеделците: Предложили сме за най-малките най-много, за най-големите съвсем малко, но с таван