Волейболистите на Левски София триумфираха в турнира за Купа България за момчета U18

от БНТ
08:43, 23.05.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Волейболистите на Левски София спечелиха първото издание на турнира за Купата на България за момчета под 18 години. Надпреварата се проведе в столичната зала „Панайот Пондалов“.

В спора за трофея участваха четири отбора - първенците от изминалите квалификационни турнири, които се класираха директно за Държавните финали – домакините от Славия, Левски София, Люлин (София) и Добруджа 07 (Добрич).

Участниците играха всеки срещу всеки. Двубоите бяха в три гейма, като всеки гейм носи точка.

Получи се изключително оспорвана и интересна надпревара, с много обрати и изненади. Два отбора – Левски и Люлин завършиха с абсолютно еднакъв актив от победи и загуби, както и еднакво геймово съотношение. Съставът на Люлин надигра Левски с 2:1, но след това отстъпи на Добруджа с 1:2. Така се наложи да се гледа точковото съотношение в изиграните геймове. С една точка повече бе тимът на Левски София, който триумфира с първия исторически трофей в тази възраст. Волейболистите на Люлин завършиха на втора позиция. Трети са представителите на Добруджа 07. Четвърти се наредиха домакините от Славия.

Надпреварата бе генерална репетиция преди държавните финали за момчета под 18 години. Показаната равностойност в този турнир обещава интересни сблъсъци в спора за титлата.

Янаки Стоилов: Няма пречка за ротация на министър-председателя, ако има политическо решение
Как се отстраняват опасни пътни участъци в малките населени места?