Волейболните национали до 19 години отстъпиха на Бразилия в първата проверка на френска земя

23:31, 02.07.2023
Чете се за: 01:35 мин.
волейболните национали години отстъпиха бразилия първата проверка френска земя
Снимка: БФ Волейбол

Българският национален отбор по волейбол за мъже до 19 години загуби с 1:3 гейма от Бразилия в първата контрола между двата тима, която се игра на френска земя в Мец.

Мачът между младите "лъвчета" и "Селесао" даде старт на подготовката и на двата състава за предстоящото световно първенство в Аржентина (4-13 август).

След като си размениха по един гейм в началото, в следващите две части бразилците бяха по-добрия от двата отбора на игрището и благодарение на силната си игра в защита и на контраатака съумяха да стигнат до победата.

В утрешния ден България и Бразилия ще изиграят още един мач помежду си, а във вторник сутринта двамата треньори ще изберат състезатели за двустранна игра тип тренировка, а същата вечер останалите волейболисти ще се срещнат в двубой №3 от серията от проверки.

След края на контролите на френската земя българският тим, воден от селекционера Мирослав Живков, ще се насочи към Албания, за да се включи в Балканиадата за своята възрастова група.

Украйна обърна Франция и оформи полуфиналното каре на Евро 2023 за младежи до 21 години
Станислав Генчев след успеха над Арис: Всяка победа дава самочувствие на отбора