Вторият отбор на България завърши осми на международния турнир „Сабята на Етрополски“

вторият отбор българия завърши осми международния турнир bdquoсабята етрополскиldquo
07:13, 20.11.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Вторият отбор на България в състав Симеон Далеков, Иван Колев, Станимир Пелов и Радослав Воденов завърши на осмо място в международния турнир „Сабята на Етрополски“, валиден за Европейската купа. В състезанието се включиха 43 тима, като шампиони са кадетите на Турция, следвани от втория отбор на САЩ и първия отбор на САЩ.

Първият отбор на България (Йоан Ангел Чакъров, Николай-Томас Георгиев, Никола Господинов и Никола Меицов) е девети, третият ни тим (Константин Атанасов, Кристиян Бойков, Тервел Касабов и Тодор Стефанов) е 30-ти, а четвъртият отбор на България (Даниел Александров, Виктор Китенов, Никола Миланов и Димитър Тончев) е 32-ри.

Далеков, Колев, Пелов и Воденов стартираха турнира от втория кръг на елиминациите с победа над втория тим на Гърция с 45:37 и си осигуриха място сред най-добрите 16. В следващата среща, за място в топ 8, сабльорите ни се наложиха над Румъния с 45:35. В двубоя за място на полуфиналите българите отстъпиха пред втория отбор на САЩ с 39:45. В срещата за разпределение на местата от 5 до 8 българите загубиха от Германия и завършиха състезанието на 8 място.

В индивидуалната надпревара на кадетките участваха 208 състезателки, а шампионка стана Виктория Короченко от Украйна. Сребърния медал спечели Джули Ксиао от Канада, а бронзовите медали си поделиха Шарман Андре от САЩ и Дениз Дуван от Турция. В турнира се включиха и 26 българки, като най-добре се представи Натали Мишинева, завършила 30-та. Сред най-добрите 64 влязоха още две наши фехтовачки - Ралица Гаджева е 37-ма, а Виктория Витлиемова е 50-та.

Още Спорт

Борците в свободния стил научиха жребия си за олимпийската квалификация в Истанбул
19:30, 10.05.2024
Чете се за: 01:37 мин.
Валентин Илиев: Грешките са опит за младите футболисти, ако си извадят правилните изводи
19:16, 10.05.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Златомир Загорчич: Излизаме във всеки един мач за победа, аз вярвам на тези момчета
Чете се за: 01:17 мин.
Стамен Белчев: В момента съм работник в ЦСКА и се опитвам да съм полезен на отбора
18:32, 10.05.2024
Оле Далин е впечатлен от подкрепата на институциите у нас за кандидатура на България за домакинство на Зимни младежки олимпийски игри
18:14, 10.05.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Мирослава Паскова: Сега е идеалният момент за смяна на поколенията
18:09, 10.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
НА ЖИВО по БНТ 3 и на bntsport.bg: Мими Христова и Юлияна Янева в битка за спечелване на квоти за Париж 2024
18:00, 10.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Лоренцо Мичели: Целта е да използваме възможно най-много млади волейболистки
17:42, 10.05.2024
Чете се за: 01:45 мин.
Ралица Митева завърши 14-а в полуфинала на Световната купа по модерен петобой в София
17:30, 10.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.