Янаки Милев и Леонид Шейнгезихт допуснаха загуби на старта на квалификациите на "Чалънджър" турнири в Италия и Португалия

Борил Гочев
17:04, 24.03.2024
Чете се за: 01:07 мин.
янаки милев успя дамир джумхур българия вече изостава босна херцеговина купа дейвис
Снимка: startphoto.bg

Българският тенисист Янаки Милев допусна поражение в първия кръг на квалификациите на турнира на клей от категория АТР "Чалънджър", който се провежда в Неапол, Италия.

19-годишният пловдивчанин отстъпи на старта на пресявките на французина Лоран Локоли в два сета - 4:6, 2:6 за час и 48 минути игра.

Националът ни за Купа "Дейвис" беше равностоен в откриващите осем гейма на двубоя, но при 4:3 в своя полза в откриващия сет пропусна два брейкбола, което се оказа решаващо за развитието на срещата.

В крайна сметка Милев отстъпи в първата част с 4:6, а във втората взе само два гейма, което подпечата и неговата загуба.

Междувременно на друга надпревара от веригата "Чалънджър" в Жирона, Испания българинът Леонид Шейнгезихт също отпадна в първия кръг на пресявките.

Родният тенисист отстъпи с 2:6, 6:7(5) на португалеца Гащао Елиаш след 96 минути игра.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Дея спорт срази Славия в женското първенство и прати четвъртфиналния сблъсък в решителен трети мач
Фестивал на рибата зарадва жителите и гостите на Букурещ (СНИМКИ)