Янко Илиев и Роселин Бачевски ще се борят за медалите днес на световното първенство по бокс за юноши и девойки

янко илиев роселин бачевски борят медалите световното първенство бокс юноши девойки
Снимка: БФ бокс
10:32, 30.11.2023
Чете се за: 01:25 мин.

България ще има шанс да спечели още два медала днес на световното първенство по бокс за юноши и девойки в Ереван. На ринга в арменската столица ще се качат Янко Илиев и Роселин Бачевски. Те ще боксират на 1/4-финалите и при успех ще се присъединят към Ангел Димитров, който вече си осигури минимум бронзово отличие. Техните срещи са в следобедната сесия на ринг А, която започва от 12:00 часа.

Илиев ще се качи на ринга в четвъртия двубой от програмата. Около 12:30 бронзовият медалист от европейското първенство в Плоещ ще срещне Собан Рехман (Пакистан). Мачът е в категория до 52 килограма. При най-тежките (+80 кг) Бачевски ще закрие програмата. Третият от шампионата в Румъния ще се изправи срещу Хемант Сангван (Индия). Двубоят е 13-ти в списъка и се очаква да се проведе около 14:10 часа.

Националите ни са водени от олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева.

Още Спорт

Мирослава Паскова: Сега е идеалният момент за смяна на поколенията
18:09, 10.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
НА ЖИВО по БНТ 3 и на bntsport.bg: Мими Христова и Юлияна Янева в битка за спечелване на квоти за Париж 2024
18:00, 10.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Лоренцо Мичели: Целта е да използваме възможно най-много млади волейболистки
17:42, 10.05.2024
Чете се за: 01:45 мин.
Ралица Митева завърши 14-а в полуфинала на Световната купа по модерен петобой в София
Чете се за: 00:55 мин.
Юлияна Янева и Мими Христова стигнаха до директните схватки за олимпийски квоти на квалификационния турнир в Истанбул
16:31, 10.05.2024
Чете се за: 04:07 мин.
Гледайте Световната купа по модерен петобой в София НА ЖИВО по БНТ 3
16:25, 10.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:05 мин.
Пьотр Нестеров се класира на полуфинал на сингъл и финал на двойки на турнир по тенис в Румъния
16:15, 10.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Българският национален отбор по минифутбол завърши втори в групата си на европейското първенство по Сока 6
Седариан Рейнс отново ще играе за БК Берое
Лос Анджелис Лейкърс се върна на победния път и нанесе 15-о поредно поражение на Детройт в НБА