Йоана Георгиева спечели втори медал от световното първенство по кану-каяк до 23 г.

йоана георгиева полуфинал световното първенство кану каяк години
от БНТ , Източник: БТА
10:40, 09.07.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Българката Йоана Георгиева спечели втори медал от световното първенство по кану-каяк за младежи и девойки до 23 години в Аурондзо (Италия).

20-годишната Георгиева заслужи сребърното отличие на в дисциплината 500 метра едноместен каяк. Националната завърши на второ място в оспорвания финал „А“ с време 1:51.89 минути, само на 0.02 секунди от шампионката Жока Чикош (Унгария), която завърши за 1:51.87 минути. Бронзът остана за германката Гезин Рагвиц с 1:53.54 минути.

На полуфиналите в дисциплината Георгиева записа категоричен успех с време 1:52.07 минути.

"Невероятен боец", написаха от Българската федерация по кану-каяк за Йоана Георгиева в страницата си в социалната мрежа Фейсбук.

В петък българката спечели титлата на 200 метра едноместен каяк при девойките до 23 години на световното първенство. Тя е европейска шампионка в дисциплината от Белград 2022.

Малко по-късно Иван Пенчев се класира на шесто място на 500 метра едноместен каяк при младежите до 23 години в Аурондзо. Българинът измина дистанцията за 1:40.36 минути, оставайки на 2.37 секунди от победителя Линус Банге. Германецът завърши за 1:37.99 минути.

Втори и трети се наредиха съответно Марк Опавски от Унгария (1:38.49) и Алекс Гранери от Испания (1:40.02).

По-късно в днес, от 15:10 часа, Пенчев ще се състезава и в масовия старт за медали на 5000 метра каяк.

Ашли Йънг ще участва в благотворителния мач на Стилиян Петров
"Отборът на надеждата" оглави групата си на световното първенство по футбол за бездомни