Йосиф Миладинов ще плува във финала на 100 метра бътерфлай на световното първенство в Доха

Борил Гочев
18:20, 16.02.2024
Чете се за: 01:10 мин.
йосиф миладинов полуфиналист метра бътерфлай световното фукуока епитропов отпадна 100 метра бруст

Българинът Йосиф Миладинов се класира за големия финал на дисциплината 100 метра бътерфлай по време на световното първенство по плуване в Доха, Катар.

Европейският ни вицешампион от Будапеща 2020, който в сериите сутринта плува за време 52.10 секунди, в полуфиналите свали близо три десети от своето постижение, спирайки хронометрите на 51.72 секунди.

Това постижение на Миладинов му отреди място сред най-добрите осем в дисциплината, които в утрешната вечер ще си оспорват медалите на 100 метра бътерфлай.

Финалът в събота е предвиден за 18:42 часа българско време и ще може да го проследите НА ЖИВО по БНТ 3 и на bntsport.bg!

С класирането си за битката за отличията Йосиф Миладинов осигури на България първо влизане във финал на световно първенство по плуване, откакто това стори Антъни Иванов, който се нареди 8-и в дисциплината 200 метра бътерфлай на шампионата на планетата в Будапеща през 2017 година.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Калин Стоянов: Със смъртта на Навални демокрацията загуби един от лидерите си в съвремието