Юлия Златкова спечели слалом на ФИС в Загреб, Калин Златков завърши втори при мъжете

юлия златкова спечели слалом фис загреб калин златков завърши втори мъжете
Снимка: БФ Ски
18:10, 08.02.2023
Чете се за: 01:12 мин.

Българката Юлия Златкова спечели алпийския слалом на ФИС в Загреб (Хърватия).

Златкова триумфира убедително с време 1:51.28 минута, след като беше най-бърза и в двата манша.

Другата българка в надпреварата Елена Стоилова отпадна във втория манш.

В слалома при мъжете Калин Златков завърши на второ място. Златков финишира за 1:41.36 минута, като остана на 56 стотни от секундата зад победителя Ерик Саравуо (Финландия).

От другите българи в състезанието Константин Стоилов се класира 11-и на 4.75 секунди, а Иван Главчев и Борислав Хаджистоянов не успяха да завършат втория манш.

Калин Златков вчера се нареди трети в първия слалом на ФИС в Загреб.

Стилияна Николова спечели първото контролно на националния отбор по художествена гимнастика
Единият от нападателите на Пендиков е обвинен за нападение от омраза, другият се издирва