Ювентус тръгна гръмко в Серия А, Влахович с дежурните си два гола за "бианконерите"

ювентус тръгна гръмко серия влахович дежурните два гола бианконерите
Снимка: БГНЕС
23:36, 15.08.2022
Чете се за: 02:00 мин.

Отборът на Ювентус постигна победа с 3:0 при домакинството си на Сасуоло в двубой от първия кръг на италианската Серия А.

„Старата госпожа“ откри резултата на „Ювентус Стейдиъм“ в Торино след близо половин час игра, когато Алекс Сандро проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на „черно-зелените“, където Анхел ди Мария стреля от воле, топката се отби от земята и прехвърли стража Консили, за да се озове неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата му.

Ювентус удвои преднината си непосредствено преди почивка, когато Душан Влахович бе фаулиран от Джан Марко Ферари в пеналтерията на гостите. Зад топката застана потърпевшият Влахович, който с хладнокръвно изпълнение от „бялата“ точка прати топката в средната част на вратата.

Съставът на Масимилиано Алегри направи преднината си в срещата класическа в 51-ата минута, възползвайки се от грешка в изнасянето на топката от страна на Сасуоло. Реализаторът на първия гол в мача Ди Мария зае ролята на асистент, подавайки на Влахович, който с удар в далечния ъгъл на Консили оформи крайният резултат.

В класирането Ювентус е начело с 3 точки, колкото има и вторият Наполи. Сасуоло пък е последен в таблицата.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Намерете БНТ в социалните мрежи:

Ливърпул се издъни срещу Кристъл Палас на "Анфийлд", Нунес с червен картон
Атлетико стартира новия сезон с класическа победа на Хетафе на "Уанда Метрополитано"