Женският отбор по хандбал от Бяла стана шампион на България за първи път

женският отбор хандбал бяла стана шампион българия първи път
07:47, 16.05.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Женският отбор по хандбал от Бяла (Русенска област) стана за първи първи път шампион на България. “Белите тигрици”, както ги наричат съгражданите им, спечелиха втория мач от финала срещу Свиленград с 30:25.

Мачът се игра пред пълни трибуни в зала "Арена Бяла", като сред официалните гости бяха президентът на Българската федерация по хандбал Росен Добрев.

През първото полувреме в резултата поведе за кратко отборът на Свиленград за 2:0. Домакините, обаче бързо взеха инициативата в свои ръце, като постепенно обърнаха резултата и в 23 минута водеха с 11:8, като го запазиха до края на полувремето. През втората половина на играта “белите тигрици” от Бяла, бързо поведоха като през повечето от времето поддържаха средно пет гола разлика. Така и въпреки няколкото прекъсвания на играта домакините спечелиха 30:25.

“Наистина ние дълго чакахме, много се подготвяхме, цяла година ние чакахме. Много благодаря на момичетата, които наистина направиха хубав мач", сподели треньорът на победителките Виктория Жосан.

Виктория Жосан е украинка, която живее от няколко години в Бяла.

Най-резултатна от победителките беше украинката спортистка Христина Бабий с 12 гола, а за гостите по 8 попадения направиха Кристина Миланова и Стефка Агова. За най-добър вратар на шампионата беше определена Гергана Александрова от отбора на Свиленград.

Повече можете да видите във видеото.

Още Спорт

Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Чете се за: 01:15 мин.
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Чете се за: 02:00 мин.
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Чете се за: 01:20 мин.
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Чете се за: 01:30 мин.
Спортни новини 16.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
20:49, 16.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.