Жирона направи обрат срещу Райо Валекано и се откъсна на върха в класирането на Ла Лига

Жирона победи Райо Валекано с 2:1

жирона направи обрат райо валекано откъсна върха класирането лига
Снимка: БГНЕС
от БНТ
17:16, 11.11.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Жирона победи Райо Валекано като гост с 2:1 в мач от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Мачът започна отлично за домакините, които вкараха още в петата минута чрез Алваро Гарсия. Той получи пас в наказателното поле от Иси Паласон и стреля, без да обработва топката, като тя се чукна в страничния стълб и влетя в мрежата. Малко след това Оскар Трехо от Райо Валекано стреля от наказателното поле, но вратарят на Жирона Пауло Гасанига направи изключително спасяване. В 17-ата минута пропуск за Райо направи и Серхио Камело, чийто удар с глава мина над напречната греда.

Постепенно Жирона изнесе играта по-напред и стана по-опасен. След половин час игра Артьом Довбик направи пропуск за гостите след хубав удар с глава. В 42-ата минута Довбик направи отличен контрол след пас на Виктор Циганков и с мощен удар с левия крак разтресе мрежата зад вратаря Столе Димитриевски - 1:1.

В 55-ата минута удар на Трехо от Райо Валекано се отби в гредата и излезе в аут. Десет минути по-късно Савио от Жирона бе на точното място и вкара с добавка за пълния обрат на каталунския тим.

С новите три точки Жирона вече има актив от 34 точки и е с пет пред Реал Мадрид, който играе по-късно тази вечер с Валенсия. Райо Валекано остава на девета позиция.

Аймен Суда вкара два гола за пълен обрат на Пирин срещу ЦСКА 1948
Европейските шампионки по тенис Янева и Денчева бяха наградени преди финала на Sofia Open 2023