Жулия Симон и Фабиен Клод спечелиха за втора поредна година световното отборно предизвикателство по биатлон в Гелзенкирхен

Борил Гочев
от Борил Гочев
22:57, 28.12.2023
Чете се за: 01:57 мин.
жулия симон фабиен клод спечелиха втора поредна световното отборно предизвикателство биатлон гелзенкирхен
Снимка: БТА

Французите Жулия Симон и Фабиен Клод спечелиха традиционното отборно състезанието по биатлон - световно отборно предизвикателство (масов старт и преследване) - пред повече от 45 хиляди зрители на стадион
"Фелтинс Арена", познат на всички футболни фенове като дома на Шалке 04 в Гелзенкирхен, Германия.

Симон и Клод напълно доминираха в масовия старт, в който те финишираха с аванс от над 50 секунди пред най-близките си преследвачи и въпреки че регламентът намали разликите на половина за преследванет, френското дуо продължи да демонстрира отлична стрелба и без особени проблеми пресече на първо място финала.

По този начин Жулия Симон и Фабиен Клод се превърнаха в първите биатлонисти в историята на събитието, които успешно защитават своя триумф в Световно отборно предизвикателство, след като те спечелиха и през миналата година.

Любопитното е, че легендарният норвежец Оле Ейнар Бьорндален печели на четири пъти тази надпревара в последователни години (между 2003-а и 2006-а), но във всеки един от случаите той има различна партньорка.

Иначе неговите сънародници от Норвегия Ингрид Тандреволт и Стурла Холм Легрейд тази година финишираха втори в състезанието, а подиума допълниха словенците Полона Клеменчич и Яков Фак.