Две титли и бронз за Боряна Калейн от финалите на Европейското първенство

две титли боряна калейн финалите европейското първенство
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
12:33, 19.06.2022
Чете се за: 03:00 мин.

Българската гимнастичка Боряна Калейн триумфира с два златни медала от финалите на Европейското първенство по художествена гимнастика в Тел Авив, Израел. Към отличията на лента и топка, тя добави и едно трето място на обръч.

Другата ни представителка Стилияна Николова остана без медал от финалите на отделните уреди, но за сметка на това завоюва бронзов от многобоя.

Боряна Калейн спечели във вчерашния ден и сребърен медал в многобоя при жените, както и злато в отборната надпревара заедно със Стилияна Николова и ансамбъла.

Боряна Калейн триумфира със злато на топка с отлично изпълнение по музика на "Излел е Дельо Хайдутин". Тя получи оценка 35.350 точки, като остави зад себе си София Рафаели от Италия и Дария Варфоломеев от Германия. Стилияна Николова остана на четвърто място в този финал. За нейната оценка беше подадена контестация, която беше уважена. Първоначално съдиите ѝ отредиха 33.300, а след преразглеждането получи 33.700 точки.

С отличното си изпълнение на лента Боряна Калейн се качи на най-високото място на почетната стълбичка. Състезателката на Марияна Памукова получи 34.050 точки, като остави на второ място Дария Атаманов, а на трето Ади Ася Катц. Стилияна Николова завърши четвърта. От треньорския щаб подадоха контестация за нейната оценка, но тя остана непроменена - 32.400 точки.

Боряна Калейн спечели още един медал във финала на обръч. Отборът ни подаде контестация, която не беше одобрена и оценката ѝ остана 33.900 точки. Това ѝ отреди третата позиция. Златото на този уред е за София Рафаели от Италия с 36.000 точки, а среброто за Дария Атаманов с 34.900 точки. Другата българска представителка Стилияна Николова остана на 8-о място в този финал.

Отборът ни остана без отличие на бухалки след грешки, допуснати от двете ни състезателки. Гимнастичката на клуб „Левски Триадица“ завърши на 8-о място с 29.100 точки. Стилияна Николова се нареди пета с 32.450. Европейска шампионка на уреда е италианката София Рафаели с 34.550 точки.

Финалите при ансамблите започват от 13.00 часа по БНТ 3.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Още Спорт

Гол в добавеното време донесе точката на Пирин срещу вече изпадналия Етър
17:29, 17.05.2024
Чете се за: 01:20 мин.
Един Терзич: Марко Ройс ще бъде в стартовите 11 в събота и ще води отбора като капитан
Чете се за: 02:15 мин.
В Деня на българския спорт НСА и Посолството на Швейцария честваха 130 години от пристигането на швейцарските учители
Чете се за: 01:27 мин.
България ще бъде представена от 15 състезатели на Световната купа по спортна гимнастика във Варна
16:25, 17.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Георги Глушков, триумфът на Ботев Пловдив за Купата на България и Юлияна Янева в "Арена спорт"
Чете се за: 00:35 мин.
Шарл Льоклер откри уикенда на Емилия-Романя във Формула 1 с най-бързо време в първата тренировка
16:07, 17.05.2024
Чете се за: 01:30 мин.
Ружди Ружди отново спечели титла от световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания
15:55, 17.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.